Новини та публікації

Проти Volkswagen Group в Україні буде ініційовано груповий позов

Новини та публікації

Громадською Організацією “Укрспоживконтроль”  планується ініціювання групового (колективного) позову проти концерну Volkswagen в Україні. Про це розповів адвокат, керуючий партнер Greco Law Company Павло Куфтирєв під час своєї доповіді на форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

“Вперше ми подаємо позов по моделі opt-out, коли в межах одного судового провадження відбувається захист прав необмеженого кола споживачів. GRECO – єдина в Україні юридична фірма, що має практику у сфері групових позовів. Саме команда GRECO допомогла мешканцям Василькова, які постраждали внаслідок пожежі на нафтосховищі в селі Крячки Васильківського району, отримати грошову компенсацію за завдану шкоду “, – поділився Павло Куфтирєв.

В своїй доповіді, Пан Куфтирєв особливо наголосив на екологічному аспекті позову та введенні в оману споживачів. У всьому світі громадяни отримали компенсацію за таку протиправну поведінку концерну Volkswagen, в той час як в Україні жодних компенсацій не виплачувалось та відповідному питанню взагалі увага не приділялась.  “Війна війною, але Volkswagen повинен заплатити Україні за екологічні збитки та за заподіяну людям шкоду. Це питання для нас – принципове.” – підкреслив керуючий партнер Greco Law Company.

За словами Павла Куфтирєва, ГО “Укрспоживконтроль” звернулась до юристів Greco Law Company саме тому, що це єдина юридична компанія в Україні, котра має успішний досвід ведення групових позовів. На усіх етапах підготовки та подачі групового (колективного) позову проти Volkswagen Group в Україні безпосереднє керівництво буде здійснювати партнер Greco Law Company, голова Комітету ААУ із захисту прав споживачів – Олег Щелкунов.

Нагадаємо, внаслідок скандалу, який отримав назву Dieselgate, концерн Volkswagen виплатив близько 20 мільярдів доларів компенсацій за махінації із показниками викидів дизельних двигунів. За різними оцінками, мова може йти про не менш ніж 11 мільйонів автомобілів.